In de training Stop de Bloeding – Red een Leven leert u hoe u levensbedreigend bloedverlies herkent en hoe u dit kunt stoppen door middel van drukken op de wond, het aanleggen van tourniquet en/of het opstoppen van de wond met hemostatische gazen.
In deze (basis) training leer je hoe je een levensbedreigende bloeding snel en effectief kunt stelpen of stoppen. Ook leer je hoe je deze kennis weer overbrengt aan uw collega’s en burgers. Je leert onder andere hoe je een tourniquet aanlegt en hoe je met je handen een wond dichtdrukt. Daarnaast krijg je didactische handvatten waarmee u anderen deze vaardigheden kunt aanleren.
De training is er ook in de vorm van een train-de-trainer cursus. In de instructeurscursus wordt aanvullend op het gedeelte uit de basiscursus, een deel didactiek gedoceerd en het geven van feedback.
Deze cursus duurt ca. 3,5 uur. Na het goed afsluiten van de cursus bent je bevoegd om zelfstandig de basiscursus ‘Stop de bloeding – Red een leven’ te geven volgens het afsprakendocument en de richtlijnen. Je reikt cursisten zelf een bewijs van deelname uit.
Tijdens de training wordt onder meer aandacht besteed aan:
Instructeurs ‘Stop de bloeding – red een leven’ dienen zich vanaf 2020 om de twee jaar te hercertificeren. Sinds 2021 is er een opfriscursus instructeur ‘Stop de bloeding – red een leven’ beschikbaar. Deze cursus bestaat uit een e-learning van 1 uur met toets en een praktijk gedeelde van circa 2 uur. Hierna bent je gehercertificeerd voor 2 jaar.
Het geven van de instructeurscursus en de opfriscursus voor instructeurs is voorbehouden aan traumacentra, die een samenwerking zijn aangegaan met VUmc. Sinds 2018 is een aantal andere traumacentra gestart met het aanbieden van deze cursussen.
Deze trainingen worden gegeven door docent(en) van de afdeling Traumatologie van het UMCG.
Let op: deze trainingen wordt gegeven op aanvraag!
Ben je geïnteresseerd in trainingsmateriaal voor Stop de Bloeding? In onze webshop hebben wij een ruim assortiment aan trainingsmaterialen zoals, oefentourniquet, Celox training gaas, trauma oefenbeen, -arm, -torso met bloedsysteem, wound-packing trainers, oefenbloed en veel meer…
Kijk HIER naar ons assortiment.
Wil je direct advies of heb je een vraag voor een training of voor jouw bedrijf en/of organisatie? Neem dan contact met ons op en we geven je advies! Bel ons op telefoonnummer 0546 – 646414 of mail naar training@bhvaed.nl of vul ons contactformulier in!
Ons team van trainers helpen je graag!